Dvě akademická zlata

Kristýna Fleissnerová se stala dvojnásobnou akademickou mistryní světa. První zlato vybyojovala na 4x- mix spolu s Lenkou Antošovou, Adamem Štěrbákem a Matyášem Klangem(naším odchovancem). Druhé zlato přidaly Kristýna s Lenkou v jejich disciplíně, dvojskifu žen.

kikina MS 16

Fleš je MISTREM SVĚTA !!!!!

Na mistrovství světa v Rotterdamu se náš Honza Fleissner stal mistrem světa. Byl členem párové čtyřky, které navázala na svůj triumf na Mistrovství Evropy. Kluci museli absolvovat celkem čtyři závody na cestě k titulu. Rozjížďku, čtvrtfinále i semifinále jeli perfektně takticky a co v nich opravdu je ukázali až ve finále, kde si suverénně dojeli pro zlato.

Flešm MS1Fůeš MS 2

Skvělě jely v Rotterdamu i další juniorské posádky. 8+jky zvítězily a 4x- jky brala bronz.

Honza Fleissner nebyl jediným zástupce našeho klubu na Mistrovství světa. Na osmě žen U 23, která byla sedmá,  startovala Eliška Dvořáková. Na lehké dvojce U 23 Jakub Třeček obsadil 13. místo. Toto umístění také vybojovala osma mužů U 23, kde jsme měli dva zástupce. Martina Neumana a Ondřeje Švece. Nejlepšího umístění z U 23 Bohemáků dosáhl Jarda Hellebrand, když na 4- bral 10- místo. Mezi neolympijskými disciplinami seniorů obsadili naši ochovanci Jakub Makovička a Matyáš Klang 11. místo. Celkem na nejobsazenějším MS v historii( účast 71 zemí) závodilo osm Bohemáků !!!!!

Hříměřdice – informace

Nakládání lodí na LVT v Hříměždicích bude ve středu 10.8.2016 od 13.00 hod. Přijďte všichni, kteří jste v tuto dobu v Praze !!!

Stavět tábor pojedou vybraní junioři a dorostenci, po dohodě se svými trenéry. Odjezd na stavbu tábora je z loděnice 11.8.2016 v 8.00 hod.

Všichni ostatní se sejdou v pátek 12.8.2016 v 9.00 na autobusovém nádraží Knížecí. ( u Ženských domovů). Podrobné informace jsou zde:

Dopis16

Bronz z Evropy

Vynikajícího úspěchu dosáhla naše veslařka Kristýna Fleissnerová, když spolu se svou partnerkou Lenkou Antošovou vybojovaly na Mistrovství Evropy v Brandenburgu bronzové medaile !!! Tento fantastický výsledek, je velmi nadějný vzhledem k olympijské dokvalifikaci, která proběhne za čtrnáct dní v Lucernu. Držíme palce ať forma vydrží.

Me 2016

Hořín – MČR na dlouhé trati

První závody této sezóny má Bohemka úspěšně za sebou. Na plavebním kanále v Hoříně u Mělníka se dnes jelo mistrovství republiky na dlouhé trati. Závodilo se tedy na vzdálenost 6 km. Velmi výrazně do závodu promluvily naše ženy-skifařky. Kristýna Fleissnerová dojela druhá, Kamča Ondráčková čtvrtá a Eliška Dvořáková pátá. Jelikož jsou Kamča s Elinkou ještě mladé, berou stříbro a bronz v kategorii do 23 let. Nelze opomenout Kubu Třečka na dvojce bez kormidelníka lehkých vah, který společně s kamarádem Honzou Bejblíkem z VK Smíchov z vody vylovil hned dvě zlata (jedno za dospělé a druhé z kategorie U23). Z dalších výsledku zmíníme mezi muži devátého skifaře Jardu Hellebranda, v juniorském skifu pak šestého Honzu Fleissnera a čtrnáctého Honzu Chládka. Jelikož je Chladič junior teprve prvním rokem je jeho umístění celkem pecka. Velmi kvalitní byly i výsledky 2- mužů Martin Neuman/Ondřej Švec, která byla celkově 10., mezi U23 4. a Terky Škvorové na skifu žen – celkově 8. mezi U23 5. Příliš se nevedlo dorostenkám, které obsadily 14. , 18. a 20. místo, nicméně všechny si vybojovaly účast na Kontrolních závodech.

Kikina hoř16

Holky horín 16

Trenažéry v Děčíně

Trenažerová sezona skončila pro Bohemku úspěšně. V posledním pohárovém kole padlo hned 5 osobních rekordů. Navíc Terka Škvorová (na fotografiích se soupeřkami na stupních vítězů a s naším předsedou) získala druhé místo v konečném hodnocení mezi ženami. Na čelo jí scházely tři body. V kategorii veteránů se stal mistrem republiky Jan Vesecký. Honza se stali i vítězem ČP, když vyhrál všechna 3 kola této soutěže !! Nyní se již všichni těší na veslování a závodění na vodě.

Děčín 1Děčín 2Děčín 3

výsledky_děčín_

ergo_pohar_cr_2015-2016

Pardubické Boudy 2016 info

Informace : Odjezd v sobotu 30.1.v 11.50 – sraz v 11.30 – autobusem od loděnice, návrat v sobotu 6.2. cca ve 14 hod k loděnici.

Strava : plná penze, začínáme 30.1. večeří a končíme 6.2. snídaní. Tak by byla dobrá nějaká svačinka na cestu.

Co s sebou:

Oblečení na běžky : nejlépe termoprádlo (moira, craft) – triko i kalhoty. Na nohy ještě jako druhou vrstvu tenčí šusťáky nebo přímo „běžkové“ kalhoty. Na tělo ještě jednu až dvě vrstvy triko, mikina a tenčí větrovka. ( pokud možno ne péřová bunda !!!) . Jelikož se půjde na lyže 2x denně, je dobré mít i nějakou náhradní variantu. Rukavice a čepice – 2x !!!! , láhev na pití a po předchozích zkušenostech si vezměte i nějaké rozpustné nápoje( sirup, šumák apod.). Dále si vezměte oblečení na cvičení v chatě (včetně tenisek, pokud se vám vejdou).

Zavazadlo si sbalte takové, které unesete – ne aby někdo jel s kufrem !!!!! Všechny věci pojedou nahoru lanovkou a rolbou, ale až pojedeme domů, vše vezeme na lyžích .

Lyžařské vybavení: Běžky, hůlky, vosky na mazání

( stoupací i skluzné ), korek na roztírání ( kdo má i žehličku), odstraňovač vosků. Doporučuji domluvit se v menších skupinách a pořídit si vosky společně. Byl by dobrý i stojan na mazání lyží. Pokud ho někdo máte, hodil by se.

Všichni, kteří dosud nezaplatili, to neprodleně napraví !!!!