Odjezd: neděle 18.8. ráno  – nakládání dle dohody

Strava: plná penze – začínáme 18.8. obědem

a končíme 24.8. obědem

Cena:   5900,– Kč

Do 31.7.2024 odevzdejte závaznou přihlášku. Zaplatit je třeba ve stejném termínu!!!!

Deset zlatých z MČR

Na Mistrovství ČR dorostu, juniorů, Sen U23 a Seniorů naši veslaři a veslařky vybojovali deset zlatých medailí a bezpočet stříbrných a bronzových medailí a řadu finálových umístění. Mistrovské tituly si z Račic vezou Jan Chládek . 4+m, Hynek Lambl 2x M U23, Sofie Kubátová 2 x ž U23 a 4x- ž, 4 – dci ve složení Josef Král, Marek Beneš, Richard Hájek, Sebastián Rybár, 4 – dky – Karolína Hanzlová, Gabriela Hlavničková, Kateřina Sedláčková, Stella Albrechtová. Po dvou titulech získali sourozenci Boldišovi. Ella vyhrála skifa juniorek a 4 -ž. Adam má dvojitý titul na skifu mužů LV – Sen i Sen U23. A na párové čtyřce juniorů má zlato Tonda Kál. Skvělé je, že téměř všichni naši veslaři si z Račic odvážejí medaile. Někteří dokonce i ze tří disciplín. Z posádek, které se probojovali do finále, pouze výjimky nemají medaile.

MČR žactva 2024

Na MČR žactva, které proběhlo předposlední červnový víkend, jsme byli hodně vidět. Naše posádky dosáhly řady výborných výsledků. Převezli jsme celé spektrum medailí a řadu finálových umístění.

Mistry republiky se stali na dvojskifu mladších žáků Tomáš Polák a Matěj Tejmar, stříbro vybojoval Tomáš Polák na skifu mladších žáků a bronz veze posádku 2 x žcis 13 Filip Horáče a Matyáš Batman Lejčar.

Na MČR se také vyhlašoval zimní pohár žactva :

Mladší žáci 2013 – Jiří Soukup 2.místo

Mladší žákyně 2013 – Ema Švarcová 2. místo

Mladší žáci 2012 – Tomáš Polák 1. místo

Celkově Bohemka na 3. místě

HŘÍMĚŽDICE 2024

Jako každý rok pořádá náš veslařský oddíl letní výcvikový tábor. Termín letošního soustředění je od 9.8. 2024 (pátek) do 17.8. 2024 (sobota).

Místo: Slapská přehrada – Hříměždice

Cena: Byla pro letošní rok stanovena na 5 600,- Kč

Ubytování: ve stanech (vlastních)

Strava: zajištěna dovozem potravin a hotových jídel

Podrobné informace o soustředění (co s sebou, odjezd, apod.), emailem v druhé polovině července.

Nakládání lodí: středa 7.8.2024 od 13 hod.

Stavba tábora: čtvrtek 8.8. 2024 – podrobně v rámci infa o soustředění.

Vyhráli jsme VLTAVU

Našim veslařům se podařilo vyhrát letos nově založený první ročník Mistrovství oblasti Vltava !!!. Celý klub podával během víkendu vynikající výkony a znovu jsme ukázali, že jsme skvělý tým napříč kategoriemi. Nejmladší medailistce Emě je 11 let, zatímco nejstaršímu vítězi Lessanovi 50…. Bodovali se všechny finálové disciplíny a průběh byl velice dramatický. Zhruba v polovině finálového dne jsme se ujali vedení a udržovali mírný náskok pře VK Bleskem. Nakonec o celkovém vítězi rozhodl poslední závod mužských osmiveslic, kdy to bylo rozdáno tak, že kdo bude v cíli dřív( my nebo Blesk) vyhraje celkové bodování. Naši muži se výzvy nelekli a suverénně závěrečný závod vyhráli a tím potvrdili naši skvělou třeboňskou jízdu.

Příměstský veslařský tábor

Jako každoročně, pořádá náš veslařský klub na konci léta příměstský tábor zaměřeny na veslování. Termín je 26.8.- 30.8.2024

Cena je 3600,- Kč ( pro aktivní členy 3100,- Kč)

Místo: Loděnice TJ Bohemians Praha, Modřanská 51, Praha 4

Denní režim je 8.30 – 16.00, strava je zajištěna po celý den. Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.

Přihlásit se můžete i přímo trenérce Kláře Ryšavé na: rysava.klara@email.cz

Velká pražská veslařská regata Bohemians

Během nadcházejícího víkendu proběhne v Praze tradiční regata Bohemians, kterou pořádáme ve spolupráci s magistrátem hlavního města Prahy. Očekává se velká účast klubů z celé ČR. Závodní dráha bude na Vltavě, říční km 57,3 – 58,5. Z důvodu stavby Dvoreckého mostu je cíl přesunut ze stadionu vodních sportů do loděnice VK Smíchov. Přihlašování je možné do 22.4.2024 do 23.45 hod.